Jaki samochód używany do przewozu osób wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na przykład na pracę zagranicą. Nie każdy ma jednak możliwość tam dojechać. Jeśli posiadasz firmę, która zatrudnia pracowników z zagranicy, bądź chcesz się zająć profesjonalnym przewozem osób warto zainteresować się zakupem odpowiedniego auta. Jakie modele używane dobrze będą się do tego nadawać?

Jaki powinien być dobry samochód do przewozu osób

Naturalnie w celu przewozu osób najlepiej sprawdzą się samochody osobowo-dostawcze będące pełnoprawnymi vanami. Praktycznie każdy producent oferuje wersję do przewozu osób takowego samochodu. Zapewniają one miejsca nawet dla ośmiu pasażerów, a także sporą przestrzeń bagażową dzięki swojej wielkości. Modele tego typu posiada naprawdę wielu producentów, ale przodują w tym marki francuskie, amerykańskie oraz niemieckie. Znalezienie takiego auta nie powinno być problemem, gdyż jest ich całkiem sporo na stronach, gdzie wystawia się ogłoszenia motoryzacyjne.

Opel Vivaro

Opel Vivaro to jeden z najczęściej wykorzystywanych vanów. Oferuje on prostą i dobrze znaną konstrukcję, gdyż zarówno jego pierwsza, jak i druga generacja to konstrukcje bliźniacze dla Renault Trafic. Ponadto w środku można liczyć na całkiem niezłe wyposażenie, a także ogromną przestronność. Wielkie zalety Vivaro to rozmieszczenie foteli, które pozwala na komfortową podróż dla nawet 8 pasażerów.

Volkswagen Transporter

Transporter to absolutny klasyk wśród vanów dostępnych na rynku. Produkowany jest bowiem aż od 1950 roku i w tym czasie doczekał się aż sześciu generacji. Do przewozu najlepiej sprawdzi się jednak piąta bądź szósta z nich. W tym wypadku przeznaczone do przewozu osób wersje Transportera nazywają się multivan. Oferują one nawet do 12 miejsc dla osób wliczając kierowcę i prezentują naprawdę solidny poziom wyposażenia oraz komfortu z jazdy. Ponadto Volkswagen Multivan korzysta  z bardzo dobrze znanych mechanikom jednostek napędowych z rodziny koncernu VAG. Są one łatwe w obsłudze i oferują dobrą moc oraz rozsądne spalanie.

Ford Transit

W tym zestawieniu wręcz nie mogło zabraknąć tej ikony amerykańskich samochodów dostawczo-osobowych. Transit na rynku obok wcześniej wspomnianego Transportera jest jednym z najstarszych aut tego typu, gdyż sprzedawany jest od 1953 roku. Dziś na rynku znajduje się dopiero jego czwarta generacja. Transit to jednak kusząca propozycja na rynku wtórnym, gdyż jest bardzo popularny, a jego ceny dość niskie, co pozwala na całkiem tani zakup zaledwie kilkuletniego busa, który pozwoli na komfortowy przewóz osób, ale też na szybki zwrot inwestycji.

Renault Master

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć auta z Francji. Nie może to być jednak Renault Trafic, gdyż jest to praktycznie ten sam samochód co Opel Vivaro. Master to jednak jeszcze większe auto, które pozwoli na przewóz 8 pasażerów z prawem jazdy kategorii B. Francuski bus to wbrew pozorom znak jakości, gdyż Renault to jeden z wiodących producentów w tym segmencie. Aktualnie na rynku dostępna jest trzecia generacja tego auta, a zakup jej na rynku wtórnym nie powinien sprawić problemu. Co ważne Master może pochwalić się naprawdę dobrym wnętrzem.

Powrót